Rok plný výziev, úspechov aj menších pádov. Ale ak niečo vieme, tak to, že udržateľnosť sa neopúšťa – len sa recykluje.
Keď sme 7. septembra 2024 zakladali TerraWise, mali sme veľký sen – a ešte väčší excelovský súbor s plánmi, čo všetko dokážeme. O rok neskôr môžeme povedať: áno, sen stále žije, excel sa nám občas zasekne, ale my ideme ďalej.
Za tento rok sme:
nadviazali partnerstvá s firmami, ktoré vedia, že ESG nie je len skratka, ale aj vstupenka do budúcnosti,
urobili prvé audity a konzultácie, pri ktorých sa ukázalo, že udržateľnosť môže byť zábavnejšia než väčšina firemných mítingov,
a, pravdu povediac, zažili aj pár sklamaní (áno, nie každý je pripravený počúvať o uhlíkovej stope pri rannej káve).
No hlavné je toto: potvrdilo sa nám, že to, čo robíme, má zmysel. Svet síce ešte stále nevyriešil klimatickú krízu, ale my sme aspoň ukázali, že existuje cesta, ktorá je zelená a pritom komerčne rozumná.
A preto, ak hľadáte partnera, ktorý vás prevedie džungľou ESG, udržateľnosti a všetkých tých regulácií, ktoré rastú rýchlejšie než bambus – sme tu. Nebudeme vám sľubovať zázraky, ale ukážeme vám, že sa to dá robiť múdro, efektívne a s dávkou humoru.
Tak teda: na zdravie, TerraWise – prvý rok za nami, ďalších 99 pred nami, minimálne! A ďakujeme všetkým, ktorí veria, že aj „zelená príšerka“ vie byť dobrým biznis partnerom.



